ARTIKON,  český prodejce výtvarných potřeb a rámařství

 
Ačkoliv je název "Artikon" relativně nový, jsme jedním z tradičních a dlouholetých českých prodejců výtvarných potřeb a rámařství. Náš sortiment a nabízené služby jsou pestré a cílené na velkou skupinu umělců a výtvarníků, můžeme to však jednoduše shrnout tak, že naším posláním je přinášet lidem vše potřebné pro kreativitu, tvoření a umění obecně. Po celou naši historii jsme českou rodinou firmou, dnes již se zapojením druhé generace.
 
Zboží a služby nabízíme buď online přes e-shop (www.artikon.cz) nebo na našich kamenných pobočkách (v roce 2021 už máme 6 kamenných prodejen a další připravujeme). U velké většiny zboží jsme přímými dovozci, což nám umožňuje zachovat příznivé ceny a flexibilně reagovat na poptávku zákazníků. Na českém i slovenském trhu několik zahraničních výrobců také přímo zastupujeme.

" Doručení do druhého dne nebo ještě ten den, platba kartou, milý řidič, prostě skvělá služba."

Tereza, zákaznice Artikonu

Nejlehčí výbava na cesty. Pomůžeme vám se sbalit do 7 kilo na jakoukoli cestu. Pod 7 kilo eshop a prodejna. Pomůžeme vám se sbalit do 7 kilo na jakoukoli cestu. Vše sami testujeme. Výbava na cesty nalehko. Stovky kladných recenzí. Dárky pro cestovatele.

Proč zrovna 7 kilo?

7 kilo je podle nás ideální váha na cestování. Se zavazadlem s váhou pod 7 kilo se totiž téměř u všech aerolinek vyhnete čekání a příplatkům, spojeným s odbavováním zavazadel. Zároveň vás 7 kilo na zádech příliš nezatíží a ušetříte si tak mnoho námahy i starostí při přesunech. Na treku je váha vybavení 7 kilo často považována za hranici pro tzv. ultralight backpacking, jehož jsme také stoupenci. A hlavně, cestování na lehko podle nás člověku přináší více svobody i radosti.

Víme, že zabalit vše potřebné do 7 kilo je v mnoha případech utopie. S věcmi z našeho obchodu, které patří k tomu nejlehčímu, co lze na světě sehnat, se této hranici ale můžete alespoň přiblížit.

 

Historie

Naši misi na cestě k lehkým zavazadlům jsme zahájili otevřením kamenného obchodu v Rybné ulici v centru Prahy už v létě roku 2012. Několik měsíců poté následoval e-shop. Začínali jsme ve dvou - kamarádi zakladatelé Štěpán a Roman. Začátky byly hodně amatérské, vše jsme si dělali svépomocí.

Během let se postupně rozšiřoval náš tým i naše nabídka. Každý rok se snažíme náš sortiment doplnit užitečnými novinkami, které podle nás pro cestování na lehko různého typu fungují. Mnoho produktů a značek jsme přinesli na český trh jako vůbec první (namátkou Montbell, Nemo, Loksak, FliteMate, Scottevest), přičemž spousta z nich patří k tomu vůbec nejlehčímu u nás, jiné se nám podařilo zpopularizovat mezi cestovateli.

S našimi věcmi jste procestovali už nejméně 150 zemí světa. Děkujeme, že jste na naší cestě za vysněným obchodem s nejlepším vybavením pro všechny cestovatele s námi a děkujeme za všechnu tu pozitivní zpětnou vazbu za celé roky.


 

 


" Vybavení akorát do krosny, super nápad a bezva obchod,  ochotní lidé. Děkuji za takovou službu"

Jana, zákaznice pod7kilo.cz